Detaylı bilgi için resmi tıklayınız.

Vali YILDIRIM'dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Vali YILDIRIM'dan Engelli ve Bakıma Muhtaç Ailelere Akşam Ziyaretleri

Tarih 27 Ekim 2016, 14:27 Editör

Haberin

Valimiz Sayın Mesut YILDIRIM, sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden yararlanan ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek yalnız olmadıklarını gösterdi.

Vali YILDIRIM; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uğur Başak, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel Kutlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şaban Çakıroğlu ile birlikte engelli bireyleri olan ya da bakıma muhtaç yaşlı ve hastaları olan ailelerin hatırlarını sormak ve onlara Devletin yanlarında olduğunu göstermek amacıyla akşam çayı içmek üzere misafirliğe gitti, beraberinde götürdüğü ikramları ailelere takdim etti.

 

İlimiz Esentepe Mahallesi’nde oturan 2 engelli çocuğu olan 4 çocuk annesi Sebiha Hanım ve Akmescit Mahallesi’nde yalnız yaşayan 75 yaşındaki engelli Hikmet Hanım'ın evlerine düzenlenen ziyaretler hane bireyleri arasında memnuniyet yarattı. Aileler, kendilerini yalnız bırakmayan Vali Mesut YILDIRIM’a teşekkür ederek Devletimize hayır duasında bulundular.

 

 Sebiha Hanım'ın engelli çocukları Nermin ve Sezgin’le yakından ilgilenen Vali YILDIRIM, “Ancak yaşayanların bilip anlayabileceği dertler bunlar, sıkıntılarını bizzat kendilerinden dinlemek ve onlara gerçekte ne kadar ulaşabildiğimizi görmek istedim; kendilerini dinledikçe öngörmediğimiz ihtiyaçları olduğunu öğreniyorum, bunları çözmek adına gerekirse başka kurum ve hayırseverlerin de katkılarını alacak şekilde proje hatta projeler geliştirmek üzere yola çıktık, ilk ziyaretlerimizi yaptık, düzenli olarak bu ziyaretleri sürdüreceğiz.” şeklinde konunun önemine değindi.

 

Ailelerin ihtiyaç ve taleplerine bizzat tanık olan Vali YILDIRIM,  “Her insan bir engelli ve yaşlı adayıdır.” düşüncesi kapsamında Devletin güçlü ve şefkatli elinin her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğunu hissettirmekle mükellef olduklarını söyleyerek, sadece bu akşamki misafirliklerimizin bile bayram gibi özel günlere mahsus ziyaretlerle sınırlı kalmamamız gerektiğini anlamaya kifayet ettiğini söyledi.

Bu haber 1131 defa okunmustur.

Duyurular-1

Mülakat Sınav Sonucu Açıklanmıştır.

Mülakat Sınav Sonucu Açıklanmıştır. 13.05.2019 Tarihinde Vakıf binasında bulunan toplantı salonunda saat 15.00'da başlayan komisyon üyeleri tarafın...

Vakıflar haftası nedeniyle,

Vakıflar haftası nedeniyle, Vakıflar haftası nedeniyle,

 

Doğum Yardımı Uygulaması Sosyal Yardım Programlarımız Proje Destek Programlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi SOYBİS

 

KASTAMONU SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI

HEPKEBİRLER MAH. İNÖNÜ CAD. NO:29/1 MERKEZ/KASTAMONU

(0366) 214 00 72 - 0 (366) 212 13 59

Altyapy: Kalyon Bilgisayar