Detaylı bilgi için resmi tıklayınız.

Yaşlı ve Engelli Vatandaşlarımıza Yönelik Akşam Ziyaretleri Devam Ediyor

Yaşlı ve Engelli Vatandaşlarımıza Yönelik Akşam Ziyaretleri Devam Ediyor

Tarih 05 Kasım 2016, 11:22 Editör

Haberin

Göreve başladığı günden bu yana sosyal yardımlardan ve evde bakım hizmetlerinden yararlanan engelli ve yaşlılarımızı muhtelif vesilelerle ziyaret eden Valimiz Sayın Mesut YILDIRIM, geçen hafta başlattığı çatkapı ziyaretlerine bu akşam İnönü ve İsfendiyarbey Mahallelerinde oturan iki aileye konuk olarak devam etti.
 

 

Ailelerin hatırlarını sormak, sorun ve ihtiyaçlarını bizzat görmek ve kendilerinden duymak amacıyla akşam çayı içmek üzere misafirliğe giden Vali YILDIRIM’a, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel Kutlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uğur Başak, Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şaban Çakıroğlu  ve Psikolog Günnur Pilavoğlu refakat etti.

 

Ziyaret ettiği evlerde gördüğü sıcak karşılama ve samimiyetten duyduğu mutluluğu ifade eden Vali YILDIRIM, ailelerin imkânları ne olursa olsun göstermiş oldukları misafirperverliğin Türk insanın, kültürünü her türlü zorluğa rağmen yaşattığının bir göstergesi olduğunu söyledi. Yaşlılarımızın günlük engellerinin aşılması noktasında duydukları zaruri ihtiyaçları yanında, ilgi ve sevgi beklediklerini yerine göre bir kapı tıkırtısının bile onların yüzlerini güldürmeye yettiğini söyledi.

 

Ziyaretlerinin bundan sonra da devam edeceğini belirten Vali YILDIRIM, gerçek ihtiyaçlar üzerine inşa edilmiş projeler çerçevesinde sorunlara çözüm aradıklarını bu ziyaretlerin bu anlamda ayrı bir önem taşıdığını söyleyerek; “Çok şükür Devletimizin imkanları var, yeter ki doğru kullanalım.”  şeklinde konuştu.

 

Kastamonu Valiliği/Basın

Bu haber 1150 defa okunmustur.

Duyurular-1

Mülakat Sınav Sonucu Açıklanmıştır.

Mülakat Sınav Sonucu Açıklanmıştır. 13.05.2019 Tarihinde Vakıf binasında bulunan toplantı salonunda saat 15.00'da başlayan komisyon üyeleri tarafın...

Vakıflar haftası nedeniyle,

Vakıflar haftası nedeniyle, Vakıflar haftası nedeniyle,

 

Doğum Yardımı Uygulaması Sosyal Yardım Programlarımız Proje Destek Programlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi SOYBİS

 

KASTAMONU SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI

HEPKEBİRLER MAH. İNÖNÜ CAD. NO:29/1 MERKEZ/KASTAMONU

(0366) 214 00 72 - 0 (366) 212 13 59

Altyapy: Kalyon Bilgisayar