Detaylı bilgi için resmi tıklayınız.

“Şefkat  Bazen de, Devletin yaşlılarımıza Uzattığı Eldir”

“Şefkat Bazen de, Devletin yaşlılarımıza Uzattığı Eldir”

Tarih 09 Kasım 2016, 14:45 Editör

Haberin

Ağırlıklı olarak evde bakım   hizmetlerinden yararlanan engelli ve yaşlılarımızı ziyaret ederek   sıkıntılarına ortak olmaya çalışan Valimiz Mesut YILDIRIM, bu durumdaki   vatandaşlarımız ve aileleriyle olan iletişimini sıklaştırarak   sürdürüyor.

 

Ailelerin, sorun ve ihtiyaçlarına bizzat   tanıklık etmek ve hatırlarını sormak amacıyla akşam çayı içmek üzere   misafirliklerini sürdüren Valimize, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel   Kutlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uğur Başak, Sosyal   Politikalar İl Müdür Vekili Şaban Çakıroğlu  ve Psikolog Güliz Kaykı   refakat etti.

 

Vali YILDIRIM, “çat kapı” olarak   nitelendirilen ve ailelere devletin tüm imkânlarıyla yanlarında olduğunu   hissettiren ziyaretlerini bu akşam Topçuoğlu ve İnönü Mahallerinde iki   aileye misafir olarak sürdürdü. İlk ziyaret, iki yıl önce 57 yaşında   iken geçirdiği beyin kanaması sonucu felçli olarak yaşamını sürdürmek   zorunda kalan İnönü Mahallesinde ikamet eden bayana yapıldı. Devletin   halihazırda sağladığı imkanlar için teşekkür eden; ancak hastasının   rehabilitasyon merkezine gidiş gelişlerinde ve tedavisi süresince   yaşadığı muhtelif  sıkıntılara değinen, eşine ise bir hastabakıcı   ihtimamıyla iki yıldır bakan işçi emeklisini tebrik ve takdir eden   Valimiz, beraberindeki heyette yer alan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yüksel   Kutlu’ya hastanın özel bakım altında sürekli takip edilmesi ve hasta   evine ortopedik bir yatağın derhal temin edilmesi talimatını verdi. Öte   yandan, hastanın işsiz olan damadı için irtibat bilgileri alınarak iş   bulunması hususunda girişimlere başlanacağı  aile ile paylaşıldı.

 

Gecenin ikinci ziyareti ise Topçuoğlu   Mahallesinde ikamet eden ve kalp yetmezliği ile akciğerlerinden hasta   olan 68 yaşındaki dört çocuk sahibi bir anneye yapıldı. Vali YILDIRIM   buradaki  ziyaretinde de ortaöğretim çağındaki üç kızıyla birlikte   annesine bakan hastanın oğlu için iş olanağı araştırılmasını istedi;   ancak ateşçilik belgesi olduğunun anlaşılması üzerine önümüzdeki hafta   resmi kurumlardan birinde işbaşı yapabileceği müjdesini verdi.   Kızlarından birinin sürekli takdir aldığını söyleyerek okuması için   Valimizden yardım isteyen babaya, talebi doğrultusunda lisede öğrenim   gören kızının eğitim ve servis giderlerinin gerekli kurumlardan   sağlanacağı sözü verildi.

 

Vali YILDIRIM, ziyaretleri sonrasında   sokakta karşılaştığı mahalle sakinleri ile de sohbet ederek onların da   hal ve hatırını sordu.

 

Ziyaret ettiği evlerde gördüğü sıcak   karşılama ve samimiyetten duyduğu mutluluğu ifade eden Valimiz, gördüğü   yakın ilgi ve sıcaklığa müteşşekir olduğunu ve ailelerle bire bir   iletişimin içinde olmanın hem onların hem de toplumun birçok kesiminin   ilgi bekleyen sorunlarını öğrenmek açısından oldukça yararlı olduğunu   söyledi. Şefkatin bazen de  devletin vatandaşa uzattığı el olduğunu   sözlerine ekleyen Vali YILDIRIM, “bu elin temsilcileri olarak bizler de   bu ziyaretlerimizle vatandaşlarımıza yalnız olmadıkları mesajını vermeye   çalışıyoruz” dedi.

 Resimlerin devamı için tıklayınız.

Kastamonu Valiliği / Basın

 

Bu haber 1368 defa okunmustur.

Duyurular-1

ÇALIŞACAK PERSONELLER İÇİN MÜLAKAT KOMİSYON SONUCU

ÇALIŞACAK PERSONELLER İÇİN MÜLAKAT KOMİSYON SONUCU YAŞLILARA EVDE BAKIM HİZMETİ PROJESİNDE ÇALIŞACAK PERSONELLER İÇİN MÜLAKAT KOMİSYON SONUCU

YAŞLILARA EVDE BAKIM PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL HİZMET ALIMI YOLU

YAŞLILARA EVDE BAKIM PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL HİZMET ALIMI YOLU YAŞLILARA EVDE BAKIM PROJESİ KAPSAMINDA ÖZEL HİZMET ALIMI YOLU İLE YAŞLI BAKIM HİZMETLERİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE 10...

 

Doğum Yardımı Uygulaması Sosyal Yardım Programlarımız Proje Destek Programlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi SOYBİS

 

KASTAMONU SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI

HEPKEBİRLER MAH. İNÖNÜ CAD. NO:29/1 MERKEZ/KASTAMONU

(0366) 214 00 72 - 0 (366) 212 13 59

Altyapy: Kalyon Bilgisayar