Detaylı bilgi için resmi tıklayınız.

Ardımızda Tebessüm Eden Yüzler Bırakmak İstiyoruz

Ardımızda Tebessüm Eden Yüzler Bırakmak İstiyoruz

Tarih 02 Aralık 2016, 15:32 Editör

Haberin

Öncelikli olarak evde bakım hizmetlerinden   yararlanan engelli ve yaşlılarımızı ziyaret ederek sıkıntılarına ortak   olmaya çalışan Valimiz Mesut Yıldırım, bu durumdaki vatandaşlarımız ve   aileleriyle olan iletişimini aralıksız sürdürüyor.

 

Ailelerin, sorun ve ihtiyaçlarına bizzat   tanıklık etmek ve hatırlarını sormak amacıyla akşam çayı içmek üzere   misafirliklerini sürdüren Valimize, Halk Sağlığı Müdürü Vekili Dr.   Atakan Özdemir, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uğur Başak,   Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şaban Çakıroğlu  ve Psikolog Günnur   Pilavoğlu refakat etti.

Vali Yıldırım, ailelere devletin tüm   imkânlarıyla yanlarında olduğunu hissettiren ziyaretlerini dün akşam   Aktekke ve İnönü Mahallerinde iki aileye misafir olarak sürdürdü. İlk   ziyaret, çeşitli yaşlılık hastalıklarına yakalanan 81 yaşında yaşamını   engelli olarak sürdürmek zorunda kalan Aktekke Mahallesinde ikamet eden,   torunu ve onun eşi tarafından bakılan vatandaşımıza yapıldı. Devletin   halihazırda sağladığı imkanlar için teşekkür eden; ancak hastasının   rehabilitasyon merkezine gidiş gelişlerinde ve tedavisi süresince   yaşadığı muhtelif sıkıntılara değinen ve bir hastabakıcı ihtimamıyla   dört yıldır sabır ve şafkatle bakan torununun eşini takdir eden Valimiz   ve beraberindeki heyet, ailenin diğer ihtiyaç ve sıkıntılarını da   gidermek üzere harekete geçtiler.

 

Gecenin ikinci ziyareti ise İnönü   Mahallesinde ikamet eden felçli olarak yaşamını sürdüren 80 yaşındaki   oğlu, gelini ve 3 torunu ile birlikte yaşayan babaya yapıldı.

Her ailenin ayrı bir hikayesi olduğunu ve   ardımızda tebessüm eden yüzler bırakmak istediğini söyleyen Vali   Yıldırım, misafir olduğu ailelerin özellikle çocuklarına ve torunlarına   verdiği armağanlarla onları sevindirirken, ziyaret edilen aileler   kendileriyle içten sohbet de bulunarak yaşamlarına ve dertlerine ortak   olmaya çalışan Valimiz nezdinde devletimize hayır dualarını eksik   etmediler.

 

Ziyaretlerinin devam edeceğini belirten   Vali Yıldırım, Devlet ve vatandaş iletişimin daha sağlıklı olması ve   sorunların yerinde tespit edilip günlük olmayan çözümlerle kalıcı bir   gelecek inşa edilebilmesi için özellikle yardıma muhtaç ailelerle daha   çok bir araya gelinmesi gerektiğini de sözlerine ekleyerek; bu   ziyaretlerde edinilen tespit ve tecrübeler ışığında; engelli ve bakıma   muhtaç yaşlı bireylerimize modern bir çağın gereği olan insan onuruna   yakışan hizmeti verebilmek ve sosyal hizmeti yaygınlaştırmak, devletin   güçlü ve şefkatli elinin her zaman vatandaşlarımızın yanında olduğunu   hissettirmek amacıyla Kastamonu Valiliği, Sosyal Yardımlaşma ve   Dayanışma Vakfı, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl   Müdürlüğü, Kastamonu Belediyesi ile iş birliği yapılması planlanan   Kastamonu Merkez mahalle ve merkeze bağlı köylerde ikamet eden Sosyal ve   ekonomik açıdan yoksulluk ve yoksunluk  içinde kimsesi olmayan yaşlı ve   bakıma muhtaç vatandaşlarımıza  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı   tarafından  533.000,00 TL toplam bütçesi olan Evde bakım ve sağlık   hizmetlerin gerçekleştirilmesi projesi hazırlandığını;

 

Proje kapsamında yaşlı ve bakıma muhtaç   olan kimsesi olmayan huzur evi hizmeti istemeyen yaşlıların kendi   bulundukları sosyal çevreden ayrılmadan evde bakım hizmeti adı altında   evlerinin temizliği ile kış aylarında düzenli olarak sobalarının   yakılması, yemek yapımı, sağlık durumlarının sürekli takibinin   sağlanması, kişisel bakım ihtiyaçlarının karşılanması, bayram, kandil ve   özel günlerde yaşlara yönelik ziyaretlerin yapılması ile diğer kurum ve   kuruluşlarla bağlantılı ihtiyaçlarının karşılanmasının hedeflendiğini   dile getirdi.

Resimlerin devamı için tıklayınız

Kastamonu Valiliği / Basın

 

 

Bu haber 1177 defa okunmustur.

Duyurular-1

Mülakat Sınav Sonucu Açıklanmıştır.

Mülakat Sınav Sonucu Açıklanmıştır. 13.05.2019 Tarihinde Vakıf binasında bulunan toplantı salonunda saat 15.00'da başlayan komisyon üyeleri tarafın...

Vakıflar haftası nedeniyle,

Vakıflar haftası nedeniyle, Vakıflar haftası nedeniyle,

 

Doğum Yardımı Uygulaması Sosyal Yardım Programlarımız Proje Destek Programlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi SOYBİS

 

KASTAMONU SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI

HEPKEBİRLER MAH. İNÖNÜ CAD. NO:29/1 MERKEZ/KASTAMONU

(0366) 214 00 72 - 0 (366) 212 13 59

Altyapy: Kalyon Bilgisayar