Detaylı bilgi için resmi tıklayınız.

2. Etap 135 Adet Sosyal Konut Anahtarları Vali Karadeniz Tarafından Hak Sahiplerine Dağıtıldı.

2. Etap 135 Adet Sosyal Konut Anahtarları Vali Karadeniz Tarafından Hak Sahiplerine Dağıtıldı.

Tarih 14 Temmuz 2017, 13:36 Editör

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İş birliği ile Hazine tarafından tahsis edilen arazi üzerinde ilimiz merkez Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı İş birliği ile Hazine tarafından tahsis edilen arazi üzerinde ilimiz merkez Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde 5 ikiz bloktan oluşan 135 konut, 3 kapıcı dairesi ve 1 Sosyal tesisli Toki evlerinin hak sahiplerine anahtar teslim töreni 13.07.2017 tarihinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 242. sokaktaki adreste yapıldı.
 
 2. Etap 135 Adet Sosyal Konut için yapılan anahtar teslim törenine;  Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Müftüsü Osman Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Abdullah Savaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Uğur Başak ve halk katıldı.
 
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Konuşmasında ; “Devlet olarak bir çok konuda halkımıza hizmet sunarak halkımızın yaşam kalitesini yükseltmeye çalışıyoruz aslında bütün kurumların yaptığı şey bütün vatandaşlarımızı daha rahat, daha huzurlu ve daha yüksek standartta bir hayat sürdürmelerini sağlamaktır. 
 
Toplumsal huzurun sağlanması açısından bu oldukça önemli bir konu elbetteki sosyal yardım yapıyoruz derken sadece para yardımı yaparak belki o vatandaşımızın o an ki sorununa geçici çözüm buluyoruz o anda acil bir ihtiyacını karşılamış oluyoruz ama ,eğer siz o vatandaşımızın yaşadığı konutu yaşadığı bölgeyi yüksek standarda olması gereken standarda yapamıyorsanız istediğiniz kadar yardım edin o vatandaşımızın yaşam kalitesini iyileştirme şansınız olmaz. İşte sosyal konut projeleri bu eksikliği gidermeye yönelik devletimizin atmış olduğu önemli bir adımdır ve bu adımında 135 adet güzel örneğini burada göreceğiz 135 ailemizi bu evlere yerleştirerek daha yüksek standartta yaşam sürmelerini sağlayacağız.
 
Anahtar teslimi yapılan konutların hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum burada sağlık mutlu ve uzun yaşam geçirmenizi diliyorum ayrıca bu projenin hayata geçmesinde emeği olan herkese, toplu konut idaresini, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünü, Kastamonu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, Kastamonu Belediyesine ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. ” şeklinde konuştu. .
 
Programın sonunda Toki evleri için hak sahiplerine Valimiz Yaşar Karadeniz tarafından anahtar teslimi yapılırken konutlar beğenilerek   gezildi,  yetkililerden bilgiler alındı.
 
Kastamonu Valiliği / Basın
2. ETAP GALERİ TIKLAYINIZ

Bu haber 1071 defa okunmustur.

Duyurular-1

Mülakat Sınav Sonucu Açıklanmıştır.

Mülakat Sınav Sonucu Açıklanmıştır. 13.05.2019 Tarihinde Vakıf binasında bulunan toplantı salonunda saat 15.00'da başlayan komisyon üyeleri tarafın...

Vakıflar haftası nedeniyle,

Vakıflar haftası nedeniyle, Vakıflar haftası nedeniyle,

 

Doğum Yardımı Uygulaması Sosyal Yardım Programlarımız Proje Destek Programlarımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi SOYBİS

 

KASTAMONU SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI

HEPKEBİRLER MAH. İNÖNÜ CAD. NO:29/1 MERKEZ/KASTAMONU

(0366) 214 00 72 - 0 (366) 212 13 59

Altyapy: Kalyon Bilgisayar